خواص روغن مار و معجزه آن بر پوست و مو

خواص روغن مار و معجزه آن بر پوست و مو
Rate this post

خواص روغن مار و معجزه آن بر پوست و مو

 

روغن مار چیست؟

براي تهیه روغن مار پوست مار را از بدنش جدا کرده و پوست به دست آمده را حرارت می‌دهند تا روغنی که در زیر پوست و انتهای دم مار وجود دارد در اثر حرارت حاصله از گوشت و پوست استخراج شود. روغن مار از چربی مار آبی چینی به دست مي‌ايد هرچند روغن های مار دیگری که از مار بوآ، مار دریایی و گونه های ديگر به دست می آیند هم وجود دارد.

فواید روغن مار

تقویت مو

این روغن درصورتی که بصورت کاملاً اصولی و با درجه اخلاص بسیار بالا تهیه شود میتواند خواص درمانی بیشماری داشته باشد ولی بیش تر اشخاص روغن مار را روغنی موثر براي پرپشت کردن موها ميدانند و رمز و راز پرپشت بودن موهای زنان کشور هند را به استفاده از این روغن نسبت می‌دهند.

 

این روغن با تغذیه فولیکول های مو باعث سلامت مو و پوست سر ميشود و از ریزش موهایتان پیشگیری ميکند. بنابراین درصورتی که از ریزش موهای خود رنج می برید و می خواهید موهایتان را تقویت کنید و موهایی زیبا، بلند و پرپشت داشته باشید، استفاده از روغن مار را امتحان کنید. روغن مار تقویت کننده مژه، ابرو، ریش و سبیل نیز میباشد و یکی از بهترین روغن های طبيعي براي تحریک پیاز مو به شمار مي‌ايد.

مراقبت از پوست

زمانی سخن از مراقبت از پوست به میان مي‌ايد ، روغن مار بسیار مؤثر است زیرا میتواند پوست را مرطوب نگه دارد، و آن را به شیوه های گوناگون درمان نماید. اگرپوست شما به دلیل عفونت یا حساسیت پوسته پوسته، ترک دار، خشک یا ملتهب شده است، مقدار اندکی از این روغن، که معمولاً با تفاله روغن های ديگر ترکیب شده، میتواند التهاب را تسکین دهد و پوستتان را سالم تر و جوان تر نماید.

 

کاهش التهاب

در طب سنتی، روغن مار به عنوان دارویی موضعی براي بهبود التهاب، درد مفصلی، آرتروز، بیماری نقرس، درد عضلانی و… مورد استفاده قرار می گرفته است. پژوهش های نشان ميدهد که اسیدهای چرم امگا3 موجود در روغن مار میتواند سبب التیام التهاب شدید در مفصل ها و قسمتهای مختلف بدن بشود.

 

تقویت سیستم ایمنی

ترکیبات حفاظتی موجود در روغن مار بطور کلی بعنوان آنتی باکتریال یا ضد ویروسی شناخته نمی شوند، اما آن ها بعنوان آنتی اکسیدان ها و مواد ضد التهابی عمل می کنند که میتوانند فشار روی سیستم ایمنی بدن را کاهش دهند، به این معنی که آن ها میتوانند بعنوان ماده ای مقوی براي سلامتی کلی بدن عمل کنند.

 

تسکین دهنده درد

روغن مار همچنين دارای خواص ضد درد است، که سبب ميشود آن را به یک درمان محبوب بعد از جراحت یا جراحی، و یا در طول بیماري مزمن که امکان دارد درد دائمی یا پی در پی را بهمراه داشته باشد، تبدیل کند. در کاربرد موضعی هم، این روغن میتواند بهبود زخم ها و اسیب های دردناک را افزایش دهد.

 

سلامت قلب

از ديگر خواص روغن مار میتوان به تقویت سلامت قلب اشاره نمود . در این روغن، چربی به نام ایکوزاپنتانوئیک اسید وجود دارد که براي بدن بسیار مفید است. این ماده یکی از چربی های اشباع نشده است که میتواند سطح فشار خون را بسیار کاهش بدهد. یکی از برترین مواد براي پیشگیر از حمله های قلبی، اسید های چرب امگا 3 ميباشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.