علت درد مفاصل و استخوان‌ها بخش اول

علت درد مفاصل و استخوان‌ها بخش اول
Rate this post

علت درد مفاصل و استخوان‌ها بخش اول

درد مفاصل ممکن است در طی روزمرگی برای بسیاری از افراد به‌وجود بیاید که ممکن است در مفاصل مختلف ایجاد گردد؛ با این وجود ابتلا به برخی بیماری‌ها نیز سبب درد مفاصل می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

یکی از دلایل ایجاد درد مفاصل عفونت است. این عفونت به دلیل زخمی ایجاد می‌شود که در آن باکتری‌های شایع همچون استافیلوکوکوس اورئوس رشد کرده‌اند. البته عفونت در مفاصل با علائم دیگری همچون تب و لرز نیز همراه است؛ که چنانچه عفونت علت درد مفاصل و استخوان‌ها باشد، باید به سرعت به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید تا این عفونت به سایر اندام‌ها نرسد.

بیماری‌های شایع

از بیماری‌های شایعی که ممکن است علت درد مفاصل و استخوان‌ها باشد، می‌توان به نقرس، آرتروز و آرتریت روماتوئید اشاره کرد. در بیماری آرتروز اغلب، درد تنها در صورت فشار به یک مفصل ایجاد می‌شود؛ ولی مفاصل دیگر بدن مشکلی ندارند. البته بر اثر انجام نادرست حرکات با مفاصل دیگر، ممکن است آن‌ها نیز به آرتروز مبتلا شوند. در بیماری نقرس بر اثر مصرف پروتئین، اسید اوریک در بدن به میزان زیادی تولید می‌شود که این موضوع سبب تورم در مفاصل می‌گردد که علائم آن شامل حرارت، تورم و قرمزی در منطقه آسیب دیده است و همچنین آن محل نسبت به لمس حساس می‌شود. البته مصرف پروتئین دلیل اصلی ایجاد نقرس است، با این حال مصرف الکل ویا قند زیاد و اضافه وزن نیز می‌تواند سبب ایجاد نقرس شود.

افرادی که به آرتریت روماتوئید دچار هستند در حقیقت یک بیماری خود ایمنی دارند که سبب ایجاد التهاب در مفاصل شده است. از علائم آن نفخ و سفت شدن مفاصل در صبح است؛ همچنین تب، خستگی و کم شدن وزن نیز ممکن است به‌عنوان سایر علائم آرتریت روماتوئید بروز کند. این بیماری قابل پیشرفت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.